KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636629
nr 1363 6629
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Vinter Stockholm. Signerad. Olja på duk, 33x54 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:08:52
30/11 16:58:15